Špionážní plechovku je možné od obyčejné rozeznat při detailnějším ohledání. Na rozdíl od obyčejného nápoje má totiž novinka na straně dva miniaturní otvory. V jednom je umístěn objektiv integrované kamery a v druhém otvor pro mikrofon.

Špionážní kamera Coca Cola

Objektiv kamery je ukryt vedle nápisů na plechovce.

FOTO: Novinky

Kamera dokáže zaznamenávat video v rozlišení až 640 x 480 obrazových bodů, a to při 16 snímcích za vteřinu. Ten se ukládá na vestavěnou flash paměť o velikosti až 8 GB.

Špionážní kamera Coca Cola

V balení je kromě špionážní plechovky také bezdrátový dálkový ovladač, pomocí kterého můžete záznam kamerky spustit i vypnout.

FOTO: Novinky

Na spodní straně zařízení je umístěna speciální krytka, pod níž se nachází ovládací mechanismus kamerky. Konkrétně tlačítko pro přechod do pohotovostního režimu, spoušť pro zahájení videozáznamu a klasický USB konektor.

Špionážní kamera Coca Cola

USB port pro propojení zařízení s počítačem je ukryt pod falešným dnem plechovky.

FOTO: Novinky

Speciální špionážní plechovka se již nyní začala prodávat v čínských a amerických obchodech v kapacitách paměti 2, 4, 6 a 8 GB. Její cena se v závislosti na kapacitě pohybuje v přepočtu od 700 korun do 2500 Kč. 

Špionážní kamera Coca Cola

Kromě Coca Coly se kamera prodává také v plechovkách Fanty, Spritu nebo například Pepsi.

FOTO: Novinky

Pomocí USB portu je možné špionážní plechovku připojit k počítači a jednoduše přenášet pořízené videozáznamy. Pomocí USB rozhraní počítače se kamerka zároveň napájí. Plně nabité zařízení by mělo být schopno natočit několikahodinové video. 

V dnešní době se běžně prodávají například i kravaty, které v sobě mají ukrytou špionážní kameru.

V dnešní době se běžně prodávají například i kravaty, které v sobě mají ukrytou špionážní kameru.

FOTO: Archiv, Novinky

Podobné špiónské vybavení není v dnešní době žádnou novinkou. I v českých obchodech je možné běžně zakoupit propisovačku se skrytou kamerou či hodinky s integrovaným mobilem. Před časem také student z Adelaide's Flinders University vytvořil botu, pomocí které je možné telefonovat. [celá zpráva]