Ta odhaduje, že na 144 tisíc filmů denně z internetu protiprávně stáhnou uživatelé, kteří mají širokopásmové připojení, jež jim umožňuje rychlý přístup na síť. Pokud by polovina z těchto filmů byla prodána za výprodejovou cenu 3,50 dolaru, znamenalo by to, že jen letos Hollywood přijde na příjmech zhruba o 92 milionů dolarů, uvádí Informa.

Zatím se filmy přes internet prodávají obtížně, ať formou stažení nebo datového přenosu. To se ale během několika let změní. Do roku 2010 to bude velký byznys, píše agentura.

Hollywoodská studia budou na internetu prosperovat, ale piráti také, dodává. Počet uživatelů širokopásmového připojení se podle odhadů během sedmi let ztrojnásobí z nynějších 95 milionů. Hodnota ilegálně stažených filmů může do roku 2010 dosáhnout 460 milionů dolarů ročně.

Přes možnost stažení zůstane prodej pevných kopií, DVD a videonahrávek stále nejběžnějším způsobem prodeje filmů. V roce 2010 by měl dosáhnout 2,62 miliardy dolarů ročně, zatímco letos to bude 804 milionů dolarů, odhaduje Informa.