Jak jsme vás informovali před zahájením souboje, ani jeden z účastníků se na vzájemný duel vzhledem k jejich pracovní vytíženosti speciálně nepřipravoval. Hráči svedli desetiminutový souboj, ze kterého po razantní hře vzešel jako vítěz Devát. Ministr Mlynář nesl porážku sportovně a k naplněnému hledišti prohlásil, že všem hráčům přeje hodně štěstí a vzkázal, aby se u počítače i něčemu přiučili.

ON-LINE PŘENOS INVEX CUP 2003
Přímý přenos z pavilónu Z brněnského výstaviště sledujte zde.

Ministr Mlynář v současné době žádnou počítačovou hru nehraje. I přesto není úplným začátečníkem a do pavilónu Z si přivedl své syny v rolích poradců. Jeho první zkušeností z počítačovou hrou byla akční hra Wolfenstein. Poprvé usedl k počítači v roce 1987. "Jen jsem se divil," uvedl ke svému prvnímu setkání s počítačem Atari Mlynář.

K vedlejšímu počítači se posadil šéf českého a slovenského zastoupení Microsoftu Devát, který se s počítačem poprvé setkal zprostředkovaně, když v katalogu viděl Commodore 64. "Pak jsem poprvé naživo spatřil ZX Spectrum a byl jsem fascinován jeho designem i tím, že každá klávesa měla čtyři funkce," řekl Devát. Na rozdíl od ministra plánoval intenzivní trénink na své chatě. Špatné počasí ho však donutilo omezit se na studium soupeře na www.mlynar.cz namísto plánovaného tréninku v okolí jeho chaty.

Ministr Mlynář na Invex nejede hrát pouze počítačové hry, ale rovněž pracovat. V pondělí ve 12:00 ministr v pavilónu V veletrh Invex slavnostně zahájí. O bezmála dvě hodiny později pak otevře v pavilónu Y samostatnou expozici WiFi, která je na letošním Invexu novinkou. V programu je i setkání se slovenským ministrem Propovičem. Na závěr prvního dne pak Mlynář předá na galavečeru cenu ministra informatiky. "V úterý bude ve znamení představení nové koncepce Státní a informační politiky," informovala Novinky tisková mluvčí ministra Klára Volná.