"Cílem je vytvořit tradiční platformu pro neformální setkání zástupců státní správy a samosprávy a klíčových hráčů na trhu za účelem vzájemného poznání názorů, priorit a výměny praktických zkušeností s nasazením ICT ve státní správě," uvedl Malý.

Mezi témata konference by podle něj měla patřit ta jako e-government, datové schránky nebo CzechPoint. Součástí akce budou velké diskusní fórum i menší diskusní kulaté stoly a workshopy. 

Přečtěte si také: Co bylo k vidění na loňském Invexu

Veletrh informačních a komunikačních technologií Invex se loni konal naposledy. O změně v zaměření Invexu se hovořilo už delší dobu, akce se několik posledních let potýkala se zmenšujícím se zájmem veřejnosti. Novinkou na brněnském výstavišti bude také dvoudenní odborná konference Invex.

Dvoudenní Invex Forum s podtitulem Odborné ICT setkání se bude letos konat 5. a 6. října. Zbývající akce bývalého trojlístku Digitex a Interkamera začnou až 8. října. Vystavovat ICT technologie podle Malého z velké části ztratilo svůj původní smysl.

Invex ztrácí pro většinu návštěvníků své kouzlo

Loňský ročník veletrhů označila za horší než předchozí asi polovina účastníků (51 procent), pětina z nich měla naopak pocit, že akce se vydařila lépe než předchozí, 29 procent se přiklonilo k názoru, že úroveň zůstala podobná.

Více než 80 procent návštěvníků a vystavovatelů uvedlo, že se chystá zúčastnit i příštích ročníků, uvedl Michal Peca ze společnosti Factum, která výzkum provedla. Mezinárodní veletrh Invex je čtvrtý největší veletrh informačních a komunikačních technologií na světě.

Boom zažíval ve druhé polovině 90. let, kdy přicházelo každý rok 120 000 až 130 000 lidí. Loni na Invexu a Digitexu vystavovalo 519 subjektů z 21 zemí, o rok dříve jich bylo 580 a zúčastnilo se 22 států. Výstavní plocha loni meziročně klesla z 29 500 na 22 870 metrů čtverečních.