Svému projektu zasvětil umělec Dean Christ webové stránky ubyka.com. Na nich mimo jiné popisuje, co by měl každý z robotizovaných hmyzáků dělat.

:. Kyber-pavouk. Foto: Profimedia.cz

Rychle se přiblížit k teroristovi za jakýchkoliv okolností a v jakémkoliv prostředí, by nemělo činit žádný problém kyber-pavoukovi.

Díky pohonu všech kol by pavouk dokázal zdolat jakýkoliv terén a zaútočit na přesný cíl pomocí speciální bio-toxické injekce.

:. Kyberhmyz. Foto: Profimedia.cz

Bombardovací manévry obstará letecká jednotka kyberhmyzu. Kdyby na útok nestačila, vypomůže jí speciální letka netopýrů.

Každý kyber-netopýr by měl mít pod hlavou umístěný mikrofon, který by sloužil jako odposlouchávací zařízení. V případě ohrožení jsou křídla netopýra vybavena automaticky naváděnými raketami.

:. Kyber-netopýr. Foto: Profimedia.cz

Bezchybně se pohybovat na poušti a zdolávat hravě všechny překážky by měl speciální kyber-škorpion. Jeho zbraní by byla stejně jako v případě kyber-pavouka speciální bio-toxická injekce.

:. Kyber-škorpion. Foto: Profimedia.cz

Oproti pavoukovi používá škorpion jako pohonnou jednotku silné pásy, jaké používá většina dnešních tanků. Ty mu dovolí zdolávat i těžko dostupný terén.

Všechny nové biologické zbraně jsou prozatím jen nefunkční prototypy, kterými by chtěl umělec Dean Christ poukázat možnosti vývoje nových zbraní. Podle něj má armáda dostatek peněz i prostoru, aby se něčemu podobnému začala věnovat.