Videokamera Toshiba Camileo S10 je velmi lehký přístroj, který není problém nosit všude sebou. Kamerka nabídne čtyřnásobný digitální zoom (dvojnásobný pro maximální rozlišení).

Video dokáže kamera ukládat v kompresním formátu H.264/MOV, díky čemuž je možné uložit větší množství dat. Maximální rozlišení videozáznamu je plné HD 1080p při 30 snímcích za sekundu. Kromě videa dokáže zařízení díky režimu fotoaparát nahradit i digitální fotoaparát.

Video se ukládá kromě nedostatečné interní paměti 128 MB na paměťovou kartu typu SD (SDHC). Kameru tak můžete vybavit až 64 GB paměťovou kartou.

Přečtěte si také: Jak vybrat digitální videokameru

V porovnání s videokamerami využívajícími páskové kazety či disky se videokamery s pamětí typu flash vyznačují absencí pohyblivých součástí a tedy menší možností opotřebení a delší životností. Absence pohyblivých součástí také zaručuje, že vaše nahrávky přežijí náhodné polití, pády a další drobné nehody.

Samozřejmostí je stabilizace obrazu, časovač pro fotoaparát, TV Out výstup, osvětlovací jednotka (blesk pro režim fotoaparát) nebo 2.5" LCD displej. Ostření je možné již od 20 cm v režimu makro. K počítači se zařízení připojuje pomocí standardního USB konektoru.

Konkurence představila levnější kameru před Vánocemi

Jednu z nejlevnějších videokamer na domácím trhu představila před Vánocemi společnost Evolve. Videokamera Evolve DigiLife se v obchodech prodává za tři tisíce korun.

:. Videokamera Evolve DigiLife. Foto: Archiv

Video je nahráváno v širokoúhlém režimu 16:9 v rozlišení až 1280 x 720 obrazových bodů. Pro záznam HD rozlišení lze využít paměťový slot na SD/SDHC/MMC karty s kapacitou až do 16 GB. I přes nízkou cenu je součástí základního balení paměťová karta SD s kapacitou 2 GB.

Videokamera disponuje výklopným LCD displejem o formátu 16:9 s antireflexní vrstvou a úhlopříčkou 3 palce. Zařízení je možné využít také jako běžný digitální fotoaparát, který dokáže snímat v rozlišení až 5 MPix.