Podle vlivného amerického blogu AllThingsDigital, který je napojen na Wall Street Journal, je však zpráva naprostou fikcí. Blog se odvolává na nové vedení Yahoo.

Mluvčí Yahoo Brad Williams na dotaz agentury Reuters uvedl, že firma nekomentuje spekulace. Mluvčí Microsoftu se také odmítla ke zprávě vyjádřit.

Investor Icahn takticky skupuje akcie Yahoo

Americký investor Carl Icahn koupil dalších téměř sedm miliónů akcií internetové společnosti Yahoo. Investor tak drží 75,6 miliónu akcií Yahoo, což představuje téměř 5,5 procenta společnosti.

Icahn dal za poslední podíl, který skupoval ve třech vlnách od pondělí do středy 67 miliónů dolarů. Krok pravděpodobně rozvíří nové spekulace kolem hledání nového generálního ředitele pro internetovou firmu.

Za jednu akcii Yahoo zaplatil Icahn 9,92 dolaru. Jeho původní investice do internetového kolosu byla 1,5 miliardy dolarů, po 25 dolarech za akcii. Yahoo hledá nového generálního ředitele poté, co její spoluzakladatel Jerry Yang tento měsíc oznámil, že z pozice odejde, až podnik najde nového šéfa.

Microsoft stáhl nabídku na převzetí Yahoo letos v květnu

Microsoft v květnu stáhl svoji nabídku na převzetí Yahoo za 47,5 miliardy dolarů, protože vedení internetové společnosti ji považovalo za příliš nízkou a odmítlo ji. Nepřijalo ani pozdější návrh Microsoftu na koupi pouze vyhledávače.

Největším odpůrcem spojení s Microsoftem byl spoluzakladatel a ředitel Jerry Yang. V polovině tohoto měsíce však Yang oznámil, že odstoupí z funkce. To mezi investory vyvolalo spekulace, že by Microsoft mohl svůj zájem obnovit.

Generální ředitel Microsoftu Steve Ballmer v reakci na tyto spekulace uvedl, že Microsoft již nemá zájem o koupi Yahoo, rád by se však s firmou dohodl na nějakém druhu spolupráce v internetovém vyhledávání, napsala agentura Reuters.