Microsoft již podle listu jednal mimo jiné se společnostmi Time Warner a News Corp. Jednání jsou však zatím předběžná a nemusejí vést k dohodě. V Microsoftu nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě WSJ vyjádřil, napsala agentura Reuters.

Microsoft se snaží o převzetí internetové společnosti Yahoo od února. Vedení Yahoo však všechny nabídky odmítlo a nedávno oznámilo, že jednání s Microsoftem končí.

Microsoft nabízel asi 33 dolarů za akcii, zatímco management Yahoo chtěl až 37 dolarů. Dohodu se snažili prosadit velcí i řada menších akcionářů Yahoo, kteří by na dohodě mohli solidně vydělat. V současné době by podle odborníků microsoft nenabídnul více jak 30dolarů za akcii.

Před časem se o rozruch se postaral internetový blog TechCrunch, který patří mezi respektované a obvykle velmi dobře informované servery. TechCrunch s odkazem na více zdrojů napsal, že Microsoft chce převzít celé Yahoo, tedy nejen jeho součást, jak dříve předpokládal. Současný postoj Microsoftu je však stále i přes oficiální prohlášení nejasný.