Takzvaní Cybercrooks využívají nyní jména nejpopulárnějších fotbalistů hráčů Eura 2008 za účelem vniknutí do vašeho PC, aby vydělali peníze pomocí spywaru, adwaru, spamu atd. Dokonce jdou tak daleko, že se zkouší dopustit krádeže ID.

Trend zneužívání fotbalových hvězd či jiných celebrit jako návnady se v poslední době  rapidně zvýšil. Společnost McAfee jen v posledním měsíci zjistila, že kyberzločinci využívající popové hvězdy, např. dívčí skupinu Girls Aloud, aby svedli fanoušky ke stahování podezřelých Mp3 souborů.

Pozor na Italy, hackeři si je hlídají

Jak Euro 2008 postupuje společnost McAfeese se také zapojila do fotbalové horečky, aby zjistila, kteří fotbaloví hráči představují největší hrozbu z pohledu kybernetického světa.

Hráč může být nebezpečný v blízkosti branky s míčem na kopačce, ale italský Gianluigi "Gigi" Buffon je také nejnebezpečnější fotbalista v kybernetickém světě – jeho jméno je spojeno s nejvíce nebezpečnými webovými stránkami ze všech hráčů celého Eura 2008.

Italští hráči jsou nebezpeční nejen na tomto šampionátu, ale jsou také díky své obrovské popularitě nejnebezpečnějšími hráči v „kybernetickém šampionátu“ – mají největší množství hráčů, jejichž jména jsou napojena na nebezpečné weby.

Top 11 nejnebezpečnější hráčů v kybernetickém světě
1
Gigi Buffon
2
Alessandro Del Piero
3
Fabio Cannavaro
4
Klass Jan Huntelaar
5
Freddie Ljungberg
6
Zdeněk Grygera
7
Martin Harnik
8
Cennaro Gattuso
9
Ruud Van Nistelrooy
10
Cesc Fabregas
11
Carlos Puyol