Před nákupním centrem Carlos III v metropoli Havaně se shlukly davy lidí, i když většina se jich přišla ze zvědavosti jen podívat. Stolní počítače stojí v přepočtu téměř 13 000 korun, zatímco průměrná měsíční mzda činí necelých 330 korun. Někteří Kubánci ale mají příjem navíc - většinou peníze, které jim posílají příbuzní žijící v zahraničí.

Dlouholetý vůdce Fidel Castro kvůli vážné nemoci v létě 2006 převedl pravomoci na svého bratra Raúla, který krátce na to skoncoval s celou řadou restrikcí a umožnil Kubáncům přístup k doposud zakázanému spotřebnímu zboží, například mobilním telefonům, DVD přehrávačům či počítačům. Teprve teď ale dorazily první dodávky počítačové techniky.

Přístup na internet zůstává ale omezen na některá pracovní místa, školy a univerzity. Vláda tvrdí, že ostrov není kvůli americkému obchodnímu embargu s to napojit se na obří podmořské kabely z optických vláken.

Veškeré internetové spojení je v současné době přes satelity, které mají omezenou šířku vlnového pásma a jejich využívání je drahé. Protiamerický spojenec Kuby venezuelský prezident Hugo Chávez nyní klade nový kabel na dně Karibiku. Není jasné, zda po dokončení tohoto projektu úřady povolí neomezený přístup k webu.