Ke ztrátě podle finančního ředitele Roberta Rivesta přispěl sezónní pokles, slabá ekonomika a nižší prodej starších produktů. Výsledky zahrnují také mimořádné náklady osm centů na akcii na nákup výrobce grafických čipů ATI Technologies.

Ztráta na akcii činila 59 centů. Tržby se sice zvýšily o 22 procent na 1,51 miliardy dolarů, avšak ve všech segmentech byly nižší, než firma čekala. AMD za posledních šest měsíců již vykázala ztrátu více než čtyři miliardy dolarů. Do ztráty se společnost dostat poprvé v posledních třech měsících roku 2006.

Důvodem je posílení pozice většího konkurenta Intel a náklady na akvizici ATI. AMD se také nedaří získat nové zákazníky kvůli zpoždění nových produktů. Podle Rivesta se má firma dostat do provozního zisku v druhé polovině letošního roku.

Zisk Intelu se naopak zlepšuje, protože firmě se podařilo učinit rychlý přechod na novou technologii výroby čipů, která snižuje výrobní náklady. AMD má za Intelem v přechodu na nový výrobní proces nejméně půl roku zpoždění, napsaly agentury AP a Reuters.