Příprava a vznik nové vývojové pobočky na Moravě trvala v Seznamu od poloviny loňského roku. Mezitím Seznam zahájil personální kampaň, v níž hledal dvacítku nových perspektivních vývojářů právě pro moravskou pobočku.

Lidé a produkty

Nový tým dostal od začátku jasné zadání: pracovat na vývoji nových služeb a zároveň převzít některé stávající z pražské centrály. Proto se do Brna přesouvá vývoj komunitní služby Lidé.cz, také Spolužáci.cz, Slovník, Encyklopedie, Články.cz a v plánu je i vývoj nových aplikací pro fulltext. Zároveň sem přecházejí i některé nově připravované služby.

Pro tak široký produktový záběr bylo třeba najít programátorské týmy. Během posledních měsíců bylo do Seznamu postupně přijato kolem 20 nových programátorů z okolí Brna. Podobnou skupinu v Praze by Seznam hledal velmi obtížně. Kromě toho se v Brně počítá se dvěma produktovými manažery a administrátorským týmem pro nasazování služeb do provozu.

Den otevřených dveří

Pobočka je od začátku března otevřena v nové budově Business Parku na Londýnském náměstí. Seznam tu má k dispozici asi 700 m2 plochy v 5. patře. Společně s vývojáři se sem přestěhovala také brněnská pobočka Obchodní sítě Seznamu.

"V současné době je brněnská pobočka plnohodnotným vývojovým centrem. Naším přáním je, aby i nadále rostla a byla pro Seznam a jeho uživatele opravdovým přínosem“, říká vedoucí brněnského vývoje Martin Bobek.