Jednotlivé reproduktory podle zástupců Oravy využívají odrazů zvuku a ten k divákovi doléhá podobně, jako by měl reproduktory umístěny klasicky okolo sebe. Úroveň hlasitosti každého kanálu lze navíc nastavit zvlášť. Systém je vybaven dekodéry digitálního prostorového zvuku Dolby ProLogic a Dolby Digital.

Domácímu kinu v hliníkovém těle s dřevěnou ozvučnicí nechybí dva analogové stereo vstupy a dva digitální optické audio vstupy. Využít je možné i dvojici digitálních koaxiálních audio vstupů a jeden RCA video výstup.

Informace lze zobrazit jak na televizní obrazovce, tak na LCD displeji. DAV-303 obsahuje rovněž USB konektor a slot pro paměťové karty SD, MMC a MS s podporou formátů MP3, JPEG, AVI a MPEG.

Technické údaje Oravy DAV-303 jsou v případě zesilovače v režimu stereo 30W + 30W (RMS). V režimu Surround je výkon pro přední reproduktor 30W + 30W (RMS), pro středové repro 30W (RMS) a pro zadní 30W + 30W (RMS). Výstup pro subwoofer je 70W (RMS).

Součástí domácího kina za bezmála 5600 Kč s daní je dálkové ovládání včetně baterie a rovněž konzole pro montáž na stěnu.