Až do neděle 9. září 2007 mohou uživatelé internetu nominovat české internetové projekty a služby, které považují za přínosné, jsou spokojeni s jejich úrovní nebo je rádi využívají. Hlasovat je možné zde.

O vítězích v následujících dvanácti kategoriích bude prostřednictvím hlasovacího formuláře na serveru Lupa.cz rozhodovat internetová veřejnost. Jedná se o kategorie:


E-shop
Webhoster
Web veřejné správy
Firemní web
Free-mail
Vyhledávač
Obecné zpravodajství
Specializované zpravodajství
Zábava a bulvár
Blog
Komunitní projekt
Osobnost

"Pravidla hlasování zůstávají beze změny. Rozšířili jsme ale počet kategorií na celkových čtrnáct - nově jsme přidali ocenění pro Komunitní projekt. Snažíme se tím reagovat na současný trend ve světě internetu, který je založen na identifikaci uživatelů s konkrétní, specificky zaměřenou komunitou. Letošní ročník navíc přidává porotcům možnost vybrat a ohodnotit projekt dle vlastního výběru a upozornit tak na zajímavou novinku, která se mezi nominace veřejnosti nedostala," uvedl šéfredaktor serveru Lupa.cz Aleš Miklík.

Finální hlasování bude spuštěno po zpracování nominací v pondělí 24. září 2007. Ze všech nominovaných bude v každé kategorii zveřejněno pět nejčastěji uváděných projektů, z nichž budou hlasující více než měsíc vybírat vítěze.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen se uskuteční ve čtvrtek 22. listopadu 2007.