Mapy.cz prošly důkladnou rekonstrukcí, kterou umožnilo mimo jiné využití softwaru společnosti PJsoft s.r.o. Hlavní stránka je nyní přehledně členěna do tří částí.

V horní části je plnohodnotné fulltextové vyhledávání, takže po zadání dotazu systém prohledává v databázích obcí, ulic, konkrétních adresních bodů, restaurací, ubytování, památek, kin, kulturních zařízení, jeskyní, rozhleden, apod. Stejně tak jsou prohledány i popisky k jednotlivým objektům.

Vyhledávaný objekt, ulice či město se zobrazí na mapě v hlavní části stránky. Po pravé straně může uživatel sledovat svůj pohyb na hlavní mapě v přehledové mapce, na které je zobrazena jeho pozice v rámci ČR či vybraného města. Pod přehledovou mapkou jsou tipy pro snadnější využívání služeb, které mapy.cz nabízí.

Pod mapou jsou přehledně uspořádány ovládací prvky s aktuálním měřítkem zobrazené mapy. V nabídce je i možnost zaslání zobrazené mapy emailem a to buď obrázek vložený jako attachment či pouhý link. Mnozí jistě ocení i automatickou úpravu mapy pro tisk.

Pokud hledáte konkrétní objekt, který je nejblíže zobrazenému místu na mapě, není nic jednoduššího, než využít nabízených prostředků. Upravená služba mapy.cz nabízí vyhledání bankomatů, lékáren, pohotovostí a dalších důležitých objektů.

:. (c) Novinky s použitím mapy.cz

Pokud tedy máte na mapě zobrazenu křižovatku Ohrada na Praze 3 a hledáte nejbližší bankomat, systém vám ho nejen vyhledá, ale i určí vzdálenost. Nad mapou se vám potom zobrazí výpis nalezených bankomatů od nejbližšího (KB, 183 m v ulici Koněvova 91) po nejvzdálenější (bankomat ČS, 2,81 km na Senovážném náměstí Praha 1) s dodatkem, že výsledek hledání obsahuje další záznamy. Ty se vám však nezobrazí. Ve výpisu jsou však důležité informace o tom, jaké karty bankomat přijímá, popřípadě provozní doba.

:. (c) Novinky s použitím mapy.cz

Odkazy na objekty v různých kategoriích obsahují praktické informace různé povahy, ať se jedná o restaurace, hotely, servisy, lékárny, bankomaty, pošty, banky, památky, divadla, kina nebo například kempy a sportoviště, která jsou využívána zvláště v současné době. například u nalezených restaurací je k dispozici většinou i otevírací doba.

Tyto informace se však také zobrazí, když přímo v mapě ukážete myší na požadovaný objekt. Pokud tedy potřebujete získat kontakt na určitý objekt a znáte alespoň jeho přibližnou polohu, není nic jednoduššího než objekt nalézt na mapě a najet na něj ukazatelem myši. V detailu objektu může být zobrazen telefon, email, www stránky, otevírací doba, provozní detaily, atd.