Majitel Sealandu Michael Bates v rozhovoru pro stanici CBC uvedl, že neplánuje prodat námořní plošinu lidem, kteří by mohli svým konání porušovat britské zákony.

Sealand je totiž umístěn v britských teritoriálních vodách. Plošina se dříve sice nacházela několik mil za britským územím, avšak v roce 1987 Anglie posunula teritoriální hranici ze tří mil od pobřeží na dvanáct.

Také realitní agent společnosti InmoNaranja, která má prodej nemovitosti na starost, si nemyslí, že by byli provozovatelé webu PirateBay.org, kteří nabízejí návody, jak nelegálně stahovat filmy například z hollywoodské produkce, "důvěryhodní" zákazníky.

"Závěrečné rozhodnutí však záleží na zástupcích Sealandu a také na záměrech kupujícího plošiny," dodala realitní firma.

Záměry provozovatelů PirateBay.org jsou víceméně jasné - pokud by skupinka získala plošinu Sealand, přesunula by na ni nejspíše své počítačové servery z Evropy s cílem vyhnout se mezinárodním zákonům, které chrání autorská práva.

Ovšem jak podotýká nejen Bates ale i právní experti, zde se PirateBay.org hluboce mýlí - protože se plošina nachází v teritoriálním území Anglie, platí zde všechny britské zákonné normy. 

Vyvolávací cena za plošinu činí 971 miliónů dolarů. Zástupci PirateBay.org dosud nashromáždili pouhých 19 941 dolarů. Zdá se tedy, že získat Sealand bude pro skupinu s doménou s 1,5 miliónem unikátních přístupů denně úkolem téměř nemožným.