Závěrem minulého roku začal sítí kolovat návod, kterak dostat data z optického disku nové generace standardu HD DVD. [celá zpráva]

Program BackupHDDVD dovoluje rozkódovat AACS klíč, který chrání data na nosiči před zkopírováním, takže lze jeho obsah zálohovat na pevný disk a následně přehrát přes vhodný softwarový přehrávač, například přes PowerDVD.

AACS klíč v současnosti chrání před zkopírováním nejen HD DVD nosiče, ale také Blu-ray disky.

Serenity je venku, další za rohem

Vůbec prvním HD DVD titulem, který se ve středu objevil na internetu, se stalo sci-fi dílo Serenity. Ovšem nesmíme zapomenout, že se jedná o HD DVD rip. Jeho datová "mohutnost" je proto značná. Soubor uvolněný ke stažení má velikost 19,6 GB.

Serenity je "nabízena" ve formátu EVO, s plným HDTV rozlišením a 5.1 zvukem.

:. Takto snadno lze zkopírovat obsah z údajně "neprolomitelného" HD DVD média.

Dalšími HD DVD plody programu BackupHDDVD, které se v brzké době objeví na síti, mají být tituly Batmans Begins, The Chronicles of Riddick nebo 12 Monkeys a King Kong. Velikost těchto filmů se má pohybovat do 25 GB.

Doba stahování nejednoho odradí

Doba stahování takto velkých souborů se i s rychlým připojením k internetu může vyšplhat na několik dnů. Nehledě na to, že je řada uživatelů limitována množstvím dat, které mohou měsíčně stáhnout.

"Nechci se mýlit, ale koupit HD DVD video je jednodušší a rychlejší," uvedl návštěvník jednoho z webových fór s tím, že si přinejhorším HD DVD titul půjčí za poplatek, než aby jej pracně a dlouze stahoval ze sítě.