Novinky z domova

  • Staronovým hráčem Call of Duty 2 týmu klanu eSuba se stává přední český hráč Street, který přechází z týmu inteRaction. Právě tyto dva týmy bojovaly o pozici české jedničky, nyní se vše kloní ve prospěch eSuby, která má ambice znovu jednoznačně obsadit domácí trůn.
  • Právě inteRaction mají prsty i v další novince domácí scény, když jejich Counter-Strike squad vyhodil dva hráče kac0ra a gankstu a místo nich angažoval tři nováčky. Z původní sestavy, která hrála na podzim v dresu AMD Cyber Teamu, tak již zbyli pouze dva hráči.
  • První domácí online turnaj ve hře Age of Empires III: The WarChiefs připravili na GameZone pod názvem Tribal Wars Tourney. Registrace probíhají do 19. ledna, na nejlepší čekají ceny od společností Canon, Logitech a volné hodiny do heren PG Cyber Café.
  • Vítězství v mezihernovém PGCC turnaji AMD Counter-Strike 1.6 vybojoval slovenský tým NecroRaisers fu.sk, když ve finále přehrál českou jedničku SkyRiders v prodloužení. V prvním domácím CS turnaji tohoto roku šlo o 9000 Kč v hotovosti, turnaje se zúčastnilo 45 týmů.

Mezihernový turnaj AMD Counter-Strike 1.6
Foto:
www.pgcc.cz

 

Novinky ze světa

  • Švédský Quake 4 mág Johan "TOXIC" Quick se rozhodl neprodloužit svůj kontrakt s týmem SK Gaming a bude hledat štěstí jinde. Proslýchá se, že se TOXIC připojí k organizaci Free Players Organization (vedenou Fatal1tym), prozatím ale nic nebylo oficiálně oznámeno.
  • Poslední víkend v lednu budou mít příznivci Warcrafta III o zábavu postaráno, v německém Kolíně nad Rýnem se totiž uskuteční finálové turnaje dvou soutěží - týmové WC3L a individuální Battle.net Finals. V soutěži WC3L se zřejmě představí i český hráč Giacomo v barvách mousesports, ti ale do turnaje v roli favoritů nevstupují.
  • Zemětřesení v týmu SK Gaming má pokračování, majitelé již totiž rozhodli, koho angažují do svého CS týmu. "Nováčky" jsou SpawN a Robban (oba přicházejí z NiP), v týmu pokračuje i Vilden. Změn se nakonec přece jen dočkala i W3 sekce, ze které odcházejí korejští hráči Zacard a Sweet, což je určitě oslabením týmu.
  • Předem avizovaný možný přestup na Call of Duty 2 scéně byl uskutečněn, když elitní evropský tým Tek-9 (vítěz Milk LAN) ve svých řadách vítá Němce L-Kinga (ex-člena SpeedLink). V týmu Tek-9 teď najdeme hráč čtyř národností, uvidíme, jak jim to bude klapat.

Sestava Counter-Strike sekce SK Gaming pro rok 2007.
Foto:
www.sk-gaming.com

 

Hráči roku dle Global Gaming League

Minulý týden jste se dozvěděli o tom, že stejně jako v uplynulých třech letech hledá portál Global Gaming League (GGL) nejlepší hráče roku 2006, a to ve třech hrách. Žádný obří turnaj se v tomto týdnu neuskutečnil, a tak mám dostatek prostoru představit vám kandidáty na vítězství v jednotlivých kategoriích.

Těchto kategorií je celkem 6, neboť v každé ze tří her (Counter-Strike, Warcraft III, Quake) se hlasuje o nejlepším hráči roku a také o hráči, který se nejvíce zlepšil. Hlasování nemají tentokrát v moci čtenáři / diváci, ale redaktoři prestižních stránek o elektronických sportech z celého světa.

Counter-Strike - nejlepší hráč:
Patrik "f0rest" Lindberg (Švédsko, Fnatic)
Danny "fRoD" Montaner (USA, compLexity)
Navid "Kapio" Javadi (Německo, aTTaX)
Filip "neo" Kubski (Polsko, Pentagram G-Shock)
Abdisamad "SpawN" Mohamed (Švédsko, Ninjas in Pyjamas)
Marcus "zet" Sundstrom (Švédsko, Ninjas in Pyjamas)

Hráčů nominovaných na nejlepšího hráče ve hře Counter-Strike je celkem 15, já jsem vybral aspoň některé. V roce 2006 žádný z týmů nedominoval v průběhu celého roku, nejdříve se dařilo Ninjas in Pyjamas, pak přebrali taktovku Made in Brazil, po nich Pentagram a na konec aTTaX a Fnatic. Proto je velmi obtížné tipovat vítěze, který porotu zaujme.

Counter-Strike - největší zlepšení:
Jimmy "Allen" Allen (Švédsko, SK Gaming)
Oscar "archi" Torgersen (Švédsko, Fnatic)
Lincoln "fnx" Lau (Brazílie, Made In Brazil)
Navid "Kapio" Javadi (Německo, aTTaX)
Manuel "Tixo" Makohl (Německo, aTTaX)

Kdo se v Counter-Striku nejvíce zlepšil? Švédského hráče Allena sice před vstupem do SK Gaming znali pouze opravdoví znalci švédské scény, ale tým SK Gaming nemá na svém kontě žádné velké vítězství, a tak se dá očekávat spíše úspěch některého z německých hráčů.

Vítězové CPL Winter 2006 v CSku - fnatic.
Foto:
www.gotfrag.com

Warcraft III - nejlepší hráč:
Manuel "Grubby" Schenkhuizen (Nizozemí, 4Kings)
Li "Sky" Xiao Feng (Čína, World Elite)
Jang "Spirit Moon" JaeHo (Jižní Korea, Meet Your Makers)
Jung Hee "Sweet" Chun (Jižní Korea, SK Gaming)
Yoan "ToD" Merlo (Francie, 4Kings)

Ani ve hře Warcraft III není nic jasného, snad je že první trojice (Grubby, Sky a Moon) má o něco větší šance na vítězství, neboť má na svém kontě triumf v některém z velkých turnajů. Grubby je vítězem ankety z minulého roku a letos nebyl tak suverénní, jak se čekalo, a proto bych spíše favorizovat Číňana Sky.

Warcraft III - největší zlepšení:
Mikhail "xyligan" Ryabkov (Rusko, Fnatic)
JaeWok "Lucifer" Noh (Jižní Korea, Meet Your Makers)
Wei "Fly100%" Liang Lu (Čína, Hacker.cn)
Zhuo "TeD" Zeng (Čína, World Elite)
Franklin "nilknarf" Pearsall (USA, PiG)

Mezi hráče, kteří se nejvíce zlepšili, jsou nominováni hned tři Asiaté a jeden z nich si zřejmě odnese vavříny pro vítěze. Právě zde měl šanci i český hráč Giacomo, k úspěchu by to však chtělo alespoň medaili na některém velkém turnaji.

ESWC 2006 - medailisté Quake 4 turnaje.
Foto:
www.gotfrag.com

Quake - nejlepší hráč:
Anton "Cooller" Singov (Rusko, Mousesports)
Johnathan "Fatal1ty" Wendel (USA)
Johan "TOXIC" Quick (Švédsko, SK Gaming)
Jason "socrates_" Sylka (USA, Mousesports)
Alessandro "stermy" Avallone (Itálie, Free Players)

Zatímco ve všech výše zmíněných kategoriích je adeptů na vítězství více, zde je vítěz prakticky znám. Švéd TOXIC v průběhu celého roku prokazoval, že právě on je největší hvězdou hry Quake 4 a osm vyhraných turnajů v řadě mu takřka na 100% zajišťuje vítězství.

Quake - největší zlepšení:
Maciej "av3k" Krzykowski (Polsko, Serious Gaming)
Alexei "Cypher" Yanushevsky (Bělorusko, Fnatic)
Ivo "forever" Lindhout (Nizozemsko, Tek9)
Rafik "LoSt CaUzE" Bryant (USA, Free Players)
Michael "winz" Bignet (Francie, Against All Authority)

Hned trojice z těchto "nováčků" získala medaili na turnaji ESWC - tam vyhrál winz, druhý byl Cypher a třetí forever. Polák av3k se zase ve většině turnajů probojoval alespoň do čtvrtfinále a předváděl vyrovnané výkony. Američan LoSt CaUzE je pro změnu výraznou mediální hvězdou a jeho poslední přestup za velké peníze to potvrzuje.

Výsledky budou oznámeny v průběhu příštího týdne, jako první se je dozví posluchači iTG Show, posléze pak i "zbytek světa". Nezbývá než doufat, že v příštím roce zde uvidíme i nějakého českého hráče.