Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Životní pojištění pomůže hlavně s návratem do běžného života

Pojistka zdraví sice nevrátí, ale může návrat do normálního života ulehčit. Klíčové je nastavení životního pojištění. Podle aktuální životní situace každého člověka.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Životní pojištění pomůže hlavně s návratem do běžného života

Lidé si kupují hned několik typů pojistek. Zvykli si pojistit si auto, cesty do zahraničí, sportovní aktivity…

Životní pojistku však mají hlavně pro sebe, pro případ, že by se v jejich životě přihodilo něco neočekávaného a závažného, co by mohlo změnit celý jejich další život.

Na otázky Právu odpověděl ředitel úseku pojištění osob v Kooperativě Petr Procházka.

Jak si tedy správně nastavím životní pojištění?

Důraz na správně a dostatečně nastavená rizika pojištění klademe již dlouho. Pro všechny zájemce o pojištění jsme připravili názorné vysvětlení, jak by rozsah a výše jejich pojištění měly vypadat. Nechceme totiž nabídku odbýt léta používanou zkratkou „Pojistná částka má být ve výši 1–3násobku ročního příjmu“. V některých případech potřebujete mnohem vyšší částku, někdo jiný zase určitý typ pojištění nepotřebuje vůbec.

Co když potřebuji poradit?

Zkušený pojišťovací poradce ví, jak na to. U nás mu v tom ještě pomůže aplikace, ve které naši poradci podrobně prozkoumají potřeby klienta, a z jejich analýzy vygenerují doporučenou pojistnou ochranu – návrhy pojistných rizik i částky, na jaké doporučujeme pojištění uzavřít. Pokud si podle těchto parametrů klient sjedná pojistnou smlouvu, má jistotu, že je kvalitně pojištěn.

Budu-li konkrétní, pro klienta, kterému vyhovuje život single, neplánuje rodinu, je pojištění pro případ smrti nejspíš úplně zbytečné. Ale pokud je čerstvým otcem novorozence? Pak by takové pojištění pro případ smrti, invalidity nebo vážného onemocnění mělo dítě zajistit na nezbytné minimum až do doby jeho prvního výdělku.

Zamyslet by se nad tím mohli a měli i ti, kteří už pojištění sjednané mají, ale o zajištění takových vážných následků prozatím neuvažovali. Navýšit si limity, upravit rizika nebo rozsah smlouvy mohou kdykoliv.

Zmiňoval jste nastavení rizik, existuje nějaké obecné doporučení, co zvolit?

Je to podobné jako s pojištěním domu nebo bytu. Také si nepojišťujeme rychlovarnou konvici, ale je důležité mít dobře pojištěnou celou domácnost nebo dům. Často se setkáváme s tím, že klientům stačí získat z pojistky peníze za zlomenou nohu nebo za dvoutýdenní neschopenku.

Když nás ale postihne vážná příhoda, jako je například mozková mrtvice, můžeme se ocitnout na dlouhou dobu bez svého obvyklého příjmu. Podle průzkumu společnosti IPSOS, který jsme si v září 2020 nechali zpracovat, 67 procent lidí zná ve svém okolí někoho, kdo prodělal mozkovou mrtvici, a 28 procent lidí dokonce takových osob zná více.

Uvědomují si klienti, že stačí málo a mohou se dostat do vážných finančních problémů?

Každým rokem postihne jen v ČR mozková mrtvice 25 tisíc lidí. Pokud se rychle neobnoví přívod krve a kyslíku do mozku, může dojít k trvalému poškození nebo ke smrti. Že pro takové případy existuje vhodné připojištění, ovšem podle výše zmíněného průzkumu vůbec netuší 80 procent dotázaných, ale po jeho představení zároveň 53 procent lidí tato nabídka zaujala.

Vyšší pojistné plnění může zásadně pomoci dorovnat výpadek příjmů u dlouhodobé léčby, zajistit nadstandardní léčbu nebo lepší a rychlejší rekonvalescenci. Až do konce tohoto roku nabízíme všem zájemcům možnost sjednat si tento typ připojištění s výhodou dvojnásobného pojistného plnění v případě mozkové mrtvice.

Dvojnásobek sjednané pojistné částky nabízíte už poněkolikáté, osvědčilo se vám to?

Úkolem pojišťoven mimo jiné je, aby šířily osvětu, protože vážné onemocnění, jako je například i mozková mrtvice, dokáže lidem změnit život. Zároveň chceme podporovat naše klienty v zájmu o skutečně důležitá pojištění a pojistná rizika, tedy nabízet taková řešení, která v těžkých životních chvílích mohou skutečně zásadně pomoci a podpořit je.

Časově omezené akce, v rámci kterých získají klienti při sjednání daného rizika možnost dvojnásobné výplaty pojistného plnění, připravujeme pravidelně několik posledních let. Ve všech případech se nám historicky dařilo výrazně, a především dlouhodobě, navýšit zájem o takový typ pojištění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků