Jistá žena z Prahy nahlásila České pojišťovně vloupání do sklepa. Podle jejího tvrzení zde měla mít uskladněno mnoho cenných věcí v celkové hodnotě 170 tisíc korun. Již na první pohled bylo přitom patrné, že se deklarovaná kuchyňská linka ani elektrické spotřebiče do sklepní kóje za žádných okolností nemohly ani vejít.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Bylo tedy nad slunce jasné, že domnělé vloupání bylo fingované. Případ od samého počátku vyšetřovala také Policie ČR, která následně zahájila trestní stíhání pojištěné klientky i jejího manžela pro přečin pojistného podvodu,“ uvádí ve své zprávě ČP.

Alkoholička chtěla peníze

V jiném případě šlo o dopravní nehodu, při které se řidička zranila. Chtěla vyplatit i peníze za ušlý výdělek a za tím účelem doložila čestné prohlášení, podle kterého měla před nehodou přislíben nástup do pracovního poměru v místním zahradnictví.

Čestné prohlášení údajně vystavila přímo majitelka zahradnictví. Detektivové pojišťovny se tedy majitelky šli zeptat, zda je to pravda. Ukázalo se, že řidička byla před úrazem dlouhodobě hlášena na úřadu práce jako uchazeč o zaměstnání a že je to alkoholička a narkomanka, o kterou majitelka zahradnictví rozhodně zájem neměla.

Generali pojišťovna upozorňuje, že v poslední době přibývá vymyšlených hlášení o ukradení navigace z auta.

 V podvodech jede řada lékařů

Kooperativa zaznamenala letos výrazný nárůst podvodů, které se týkají životních a rizikových pojistek. V těchto podvodech jde o statisíce korun. „Je to práce organizovaných skupin, které využívají falešné lékařské zprávy od spolupracujících lékařů. Podvodníci to kromě toho zkoušejí na více pojišťoven,“ tvrdí vedoucí bezpečnostního odboru v Kooperativě Vojtěch Stavný.