Například hádka rozvádějících se manželů na dovolené v Řecku loni vyvrcholila napadením ženy v restauraci. Musela s tržnou ránou a zhmožděninami v obličeji do nemocnice.

„Každoročně řešíme žádosti o storno zájezdů z důvodu rozvodu manželů. Stává se, že znesváření partneři nakonec přece jenom odjedou, ale pak se nám vrátí jako hlášení pojistné události, protože si ublížili,“ řekl Právu Václav Bálek z pojišťovny Allianz.

Ošetření proplatí

„Nebo další případ – manžel pod vlivem psychotropních látek dostal v noci záchvat, napadl ženu a dítě a ještě zdevastoval apartmán. Takže jsme hradili jeho převoz záchrankou do nemocnice, kde ho utlumili léky, i náhradní ubytování jeho rodině,“ uvedl Bálek.

Ošetření úrazů způsobených manželským střetem pojišťovny proplácejí. Hádka s následkem úrazu totiž ve výlukách není.

„Pro úhradu nákladů na léčení je lhostejné, zda zdravotní újmu způsobil někdo z manželů, nebo někdo cizí,“ potvrdila Dagmar Koutská z Allianz.

Především rodiny s dětmi kupují zájezd kvůli slevě ve velkém časovém předstihu, kdy ještě věří, že se vše nějak urovná. Jenže léto mnohdy přinese naopak rozčarování.

A tak pojišťovna k běžným důvodům, kdy proplatí z cestovní pojistky ztrátu uznaného storna zájezdu, přidala ještě v životě častější situaci, než je povodeň – rozvod.

Ale žádost musí být již u soudu podána. Soudci se ovšem v praxi setkávají s tím, že žádostí o rozvody přibývá až po dovolených.