Jedno z nich teď zní - Indonésie. „Díky přechodu na stabilní volební systém a zjevně úspěšnému boji proti korupci a terorismu by Indonésie mohla být pro investory jednou z nejzajímavějších zemí na rozvíjejících se trzích,“ tvrdí ředitel Saxo Bank Praha Karol Piovarcsy.

Očekává, že růst v Indonésii bude nadále podpořen doznívajícími dopady stimulačních opatření z roku 2009.

„Pokud se vyplní náš základní scénář, který počítá s růstem 4,3 %, mohli bychom se dočkat vzestupu indexu JCI o dalších 12 %. Kromě toho by další posilování rupie mohlo přispět k dalšímu růstu výnosů pro investory v dolarovém vyjádření. Obecně řečeno indonéská ekonomika je podle všeho jedním z nejslibnějších míst pro investice v roce 2010,“ zdůraznil Piovarcsy.

Deset předpovědí Saxo Bank.

Tato banka však není jediná investiční společnost, která hledá méně obvyklé investiční příležitosti. Jednou z nich je třeba Best Buy Investments (BBI), která se zaměřuje na u nás méně obvyklé investiční nástroje v zámoří. Svým klientům doporučuje například speciální opční strategie a investiční strategie.

"Příležitosti, jak si zajistit zajímavý výnos s minimálním rizikem, se vyskytují jen zřídka a většinou jsou odhalovány pouze zkušenými investory. Čas od času takovou příležitost nabízí například speciální opční strategie. Jedná se ovšem o velice pokročilé investiční strategie," připomíná BBI.

Kromě toho BBI on-line ukazuje, jak jejich klienti vydělávají na reálných modelových portfoliích, které zobrazují skutečné pozice i ceny, držené investory BBI ve svých portfoliích. Můžete sledovat konzervativní, vyvážená nebo dynamická portfolia.