Hlavní obsah

Zástupci MPO a CzechInvestu jednali s Nizozemci

O možnostech pomoci státu pro hranický podnik, který zaměstnává 1300 lidí, by se podle ministra průmyslu a obchodu Milana Urbana mělo rozhodnout do konce tohoto týdne. O řešení situace v pondělí jednali náměstek ministra průmyslu a obchodu Robert Szurman a generální ředitel CzechInvestu Tomáš Hruda s šéfem společnosti Philips pro Střední Evropu Roodem Jonem.

Zástupci MPO a CzechInvestu jednali s Nizozemci

 "Šlo pouze o informativní schůzku, k žádnému posunu zatím nedošlo," řekla Právu Kateřina Koubová z tiskového oddělení ministerstva průmyslu a obchodu. Další jednání se uskuteční v příštích dnech.

Případná pomoc státu je podle Urbana podmíněna oddělením hranického podniku od mateřské nizozemské společnosti a zajištění ziskového odbytu televizních obrazovek na alespoň jeden až dva roky.

Slovenský závod LG. Philips spojuje svůj osud s Hranicemi

Osud slovenského závodu LG. Philips se zřejmě bude odvíjet od toho, jak se podaří vyřešit situaci v české sesterské firmě v Hranicích na Moravě. "Všechno stojí a padá na rozhodnutí české vlády. Bez finančního impulzu pro LG. Philips v Česku je šance, že bude pokračovat i výroba na Slovensku, vlastně nulová," prohlásila včera ministryně práce SR Iveta Radičová.

Vedení LG. Philips Displays Slovakia nyní vidí 60procentní šanci na obnovení výroby, která byla přerušena minulý týden. Také podle něj je podmínkou, aby se znovu rozběhla spolupráce s LG. Philips v Hranicích, kam slovenský závod, zaměstnávající přes 700 lidí, dodává součástky. "Pokud dojde k hromadnému propouštění, většina lidí by měla najít práci v dalších firmách na Oravě nebo ve vzdálenějších regionech," ujišťuje Radičová.

Hranická továrna zastavila 27. ledna výrobu klasických televizních obrazovek, protože neměla dostatek materiálu [celá zpráva]. V úterý obnovila provoz, ale pouze na dvou ze tří linek [celá zpráva].

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků