Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Tržby Philip Morris v Česku stouply na 10,2 miliardy

Kutnohorská tabáková firma Philip Morris ČR zvýšila od ledna do září konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH o 10,2 procenta na 10,2 miliardy korun. Ve třetím čtvrtletí tržby vzrostly o 17,6 procenta na 3,8 miliardy korun. Výsledky ovlivnil příznivý vývoj cen a měnového kurzu, uvedla ve čtvrtek společnost v tiskové zprávě.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Tržby Philip Morris v Česku stouply na 10,2 miliardy

Za růstem je i vyšší objem prodejů a míry zastoupení jednotlivých značek v prodejích v České republice a na Slovensku a vyšší vývoz jiným společnostem ve skupině Philip Morris International.

Při vyloučení vlivu měnového kurzu se konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH v porovnání s předchozím rokem do září zvýšily o 5,9 procenta.

Objem domácího odbytu firmě vzrostl za devět měsíců o 6,6 procenta na 6,5 miliardy kusů cigaret a tuzemské čisté tržby se zvýšily o 2,9 procenta na 3,9 miliardy korun.

Tržby z vývozu do září stouply o 15,3 procenta na 4,4 miliardy korun, v samotném třetím čtvrtletí se zvýšily o 37,7 procenta na 1,7 miliardy korun.

Philip Morris ČR je největším výrobcem tabákových výrobků v České republice. Zaměstnává přibližně 1100 lidí v celé zemi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků