Hlavní obsah
Foto: ČTK

Tisíce domácností jsou kvůli čtvrteční bouři stále bez elektřiny

Po čtvrtečních silných bouřkách doprovázených vichřicí zůstává bez elektřiny zhruba 20 000 zákazníků společnosti ČEZ. Sdělila to mluvčí firmy Eva Nováková. V pátek energetická společnost hlásila, že bez proudu je až 150 000 jejích klientů.

Foto: ČTK
Tisíce domácností jsou kvůli čtvrteční bouři stále bez elektřiny

"Kalamitní stavy zůstávají i nadále v platnosti, předpokládáme však, že v některých oblastech by mohly být večer odvolány," uvedla Nováková. ČEZ vyhlásil kalamitní stav v okresech Hradec Králové, Rychnov nad Kněžnou, Náchod, Liberec, Jablonec nad Nisou, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Semily, Jičín a Trutnov.

"V terénu na odstraňování škod intenzivně pracují jak naši zaměstnanci, tak pracovníci dodavatelských firem," doplnila Nováková. Práce na obnově dodávek elektřiny ale podle ní komplikují intenzivní průtrže mračen a podmáčený terén, do nějž se velmi obtížně dostává těžká technika.

Čtvrteční bouře si vyžádala dvě oběti na životech. Pětasedmdesátiletou ženu z Hrádku nad Nisou na Liberecku objevili podle policie lidé usmrcenou pod větvemi, které ulámala vichřice ze stromů v parku.

Druhou obětí se stal pětadvacetiletý mladík z pramice, která se při bouři potopila do Vltavy u Županovic na Příbramsku. Jeho tělo vylovili policejní potápěči v pátek. [celá zpráva]

Hmotné škody způsobila bouře hlavně v Královéhradeckém a Libereckém kraji a také v Praze a ve středních Čechách. Pojišťovnám v pátek jejich klienti nahlásili tisíce škod za celkem několik desítek milionů korun, další hlášení ale pojišťovny očekávají v pondělí po návratu lidí z víkendových chat a chalup. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků