Hlavní obsah

Studenti za cestování v Pendolinu výrazně připlatí

Lidé, kteří cestují pendolinem budou muset od 1. září sáhnout hlouběji do kapsy. Zvláště citelně se to dotkne studentů a žáků, kteří od září zaplatí za rezervaci místa v Pendolinu místo 86 korun plnou cenu ve výši 200 korun.

Studenti za cestování v Pendolinu výrazně připlatí

Na konci září rovněž končí prázdninová akce, při které jste na vybraných spojích mohli cestovat o dvacet procent levněji. Jízdné ve druhé třídě se vrací na původní úroveň. Zatímco jízdné v první třídě navíc podraží o přibližně 12 procent.

Za jízdenku z Prahy do Ostravy tak lidé zaplatí v druhé třídě 500 korun a v případě první třídy 750 korun místo dosavadních 600 korun. Při cestě z Prahy do Břeclavi jízdné v druhé třídě přijde na 400 korun, v první třídě pak 600 korun.

Nově také platí jízdenka na pendolino i na regionální spoje, kterými se cestující dopraví do stanice v níž pendolino stojí. Součástí změn je i to, že od 1. září budou ve vlacích SuperCity platit nabídky a slevy, které platí i v ostatních vlacích nižší kvality. "Jediné co zůstane, je povinná rezervace," řekla ředitelka odboru osobní dopravy a přepravy ČD Luďka Hnulíková.

Důvod zvýšení cen pro Pendolino souvisí podle Hnulíkové s ukončením zaváděcích cen pro rychlíky vyšší kvality.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků