Hlavní obsah
Internetové stránky hudební služby Spotify Foto: repro spotify.com

Spotify jde na burzu na začátku dubna

Největší světová služba pro streamování hudby Spotify uvede své akcie na newyorskou burzu 3. dubna. Informovala o tom firma při setkání s investory. Podle analytiků by se tržní hodnota podniku mohla pohybovat kolem 20 miliard dolarů (zhruba 412 miliard korun).

Internetové stránky hudební služby Spotify Foto: repro spotify.com
Spotify jde na burzu na začátku dubna

Společnost Spotify podala žádost o vstup na burzu již koncem února. Rozhodla se pro takzvanou přímou kotaci, což je neobvyklý způsob primární nabídky akcií. Podnik se při něm obrací přímo na investory a nenajímá si banku či makléřskou firmu, aby uskutečnily tradiční proces upisování nabídky a stanovení ceny.

Švédská společnost Spotify zahájila činnost v roce 2008, jejími hlavními konkurenty jsou Apple a Amazon. Na konci loňského roku měla firma 71 miliónů předplatitelů, dalších 92 miliónů lidí využívá její bezplatnou službu podporovanou reklamou. Tržby společnosti loni vzrostly o 39 procent na 4,09 miliardy eur (10,4 miliardy korun). Provozní ztráta se však prohloubila na 378 miliónů eur z 349 miliónů eur.

Společnost svou streamovací službu nabízí pomocí webové aplikace či aplikací pro operační systémy mobilních telefonů a tabletů, jako je Google Android či Apple iOS.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků