Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Společnost posílala nevyžádané prémiové SMS, ČTÚ podal trestní oznámení

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) podal v minulých dnech trestní oznámení na společnost Dimoco Czech. Důvodem jsou stížnosti spotřebitelů, kteří od ní obdrželi nevyžádané Premium SMS zpoplatňované okamžikem přijetí. Uvedl to mluvčí ČTÚ František Malina.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Společnost posílala nevyžádané prémiové SMS, ČTÚ podal trestní oznámení

„Placené Premium SMS se sice běžně využívají k úhradě různých druhů služeb, ovšem pouze těch, které jsou účastníky předem objednány,“ připomněl Malina. Spotřebitelé však namítají, že tak vědomě neučinili. ČTÚ se na orgány činné v trestním řízení obrátil proto, že se domnívá, že ze strany společnosti Dimoco Czech jde o podvodné jednání.

ČTÚ není podle mluvčího oprávněný stížnosti spotřebitelů řešit, jelikož se jedná o službu nabízející obsah a nikoli o šíření, tedy o službu elektronických komunikací. Lidem proto doporučuje obracet se s reklamací na poskytovatele služby obsahu a v případě sporu na soud.

„Kromě toho mohou dát podnět k zahájení správního řízení na Českou obchodní inspekci, případně podnět na Policii ČR pro podezření z páchání trestné činnosti,“ doplnil Malina.

ČTÚ zároveň vyzval Asociaci provozovatelů mobilních sítí (APMS), aby vůči Dimoco přijala účinná opatření.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků