Hlavní obsah
Kancelářská budova Corso Court v Praze-Karlíně Foto: Tomáš Hejzlar, ČTK

Skanska prodala budovu v pražském Karlíně za 1,5 miliardy korun

Švédská stavební společnost Skanska prodala kancelářskou budovu Corso Court v Praze-Karlíně. Za 55 miliónů eur (zhruba 1,5 miliardy korun) ji získal fond vedený globální společností pro správu investic Invesco Real Estate. Skanska o tom v pondělí informovala v tiskové zprávě.

Kancelářská budova Corso Court v Praze-Karlíně Foto: Tomáš Hejzlar, ČTK
Skanska prodala budovu v pražském Karlíně za 1,5 miliardy korun

Budovu česká pobočka společnosti dokončila v letošním roce podle návrhu katalánského architekta Ricarda Bofilla. "Po loňském prodeji budovy Riverview je to druhá nemovitost, kterou jsme prodali společnosti Invesco Real Estate, a doufáme, že nebude poslední," uvedla výkonná ředitelka Skanska Property Czech Republic Marie Passburgová.

Sedmipodlažní budova Corso Court nabízí 17 200 metrů čtverečních kancelářských prostor. Projekt je už stoprocentně pronajat přímo společnosti Skanska a společnosti Expedia. Obě firmy se přestěhují do konce roku.

Skupina Skanska je jednou z předních světových developerských a stavebních skupin. V Evropě a USA momentálně zaměstnává asi 57 000 lidí. Česká dceřiná společnost Skanska Property Czech Republic se specializuje na výstavbu komerčních nemovitostí. Na českém trhu působí od roku 1997.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků