Hlavní obsah

Setuza prodá část majetku a opět si ho pronajme

Společnost Setuza prodá budovy, stroje a další zařízení za více než 2,4 miliardy korun, chce tím získat peníze na splácení dluhů. Budovy si následně pronajme a stroje koupí zpět na leasing. Rozhodla o tom v pátek valná hromada společnosti.

Setuza prodá část majetku a opět si ho pronajme

Nutnost prodat majetek vedení Setuzy zdůvodnilo snahou vyhnout se konkurzu či likvidaci a špatnými hospodářskými výsledky, jež podle něj zavinila hlavně nedávná exekuce na podnik.

Nemovitosti za 1,14 miliardy korun získá společnost Setuza Development, Setuza v nich zůstane v nájmu. Stroje a zařízení koupí několik leasingových společností.

Ztráty jsou hlavně důsledkem exekuce

Setuza hospodařila v loňském roce se ztrátou 801,99 miliónu korun. Je to více než roce 2005, kdy hospodaření společnosti skončilo ztrátou 84,77 miliónu korun. Loni firma dosáhla tržeb 7,16 miliardy korun, což je meziroční pokles o 250 miliónů korun.

Místopředseda představenstva Radovan Macek akcionářům řekl, že na špatném hospodářském výsledku se projevila především exekuce. V té byla Setuza na návrh Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu (PGRLF) od půli loňského listopadu, a to kvůli pohledávce státu překračující čtyři miliardy korun. Společnost pohledávku na začátku měsíce splatila, a exekuce tak byla zrušena.

Setuzu od začátku roku 2007 vlastní společnost Campaspol, kterou ovládají dvě firmy, Via Chem Group a německá Campa Biodiesel. Majoritní podíl Setuzy ve společnosti český olej koupily od předchozího vlastníka ML Moran.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků