Hlavní obsah
Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Thierry Roge , Reuters

Přijměte euro, vyzvala Nečase Merkelová hledající spojence

Přijměte euro, vyzvala Německá kancléřka Angela Merkelová premiéra Petra Nečase. Stalo se tak údajně při zářijové návštěvě Nečase v Berlíně.

Německá kancléřka Angela Merkelová Foto: Thierry Roge , Reuters
Přijměte euro, vyzvala Nečase Merkelová hledající spojence

Informaci přinesl server Lidovky.cz. "Rádi bychom vás viděli v klubu," řekla tehdy údajně českému premiérovi Merkelová, která v Česku vidí spojence, s nímž by v eurozóně "udělala pořádek".

Nečas se k rozhovoru s německou kancléřkou nechce vyjadřovat, jeho okolí ale událost, včetně citované věty, potvrzuje. Podle serveru se ovšem ČR netěší výsadní pozornosti Merkelové. Kancléřka k přijetí eura už podobně vyzvala i Polsko skrze premiéra Donalda Tuska.

K vstupu Česka do eurozóny jsou v současnosti ekonomové velmi skeptičtí. Hlavní ekonom Patria Finance David Marek řekl, že na tento krok není připravena eurozóna ani ČR.

"Je to mimo ekonomickou realitu ve všech ohledech," uvedl Marek. Eurozóna si podle něj musí zajistit stabilitu, Česká republika se zase musí ještě "poprat" s rozpočtovou politikou a změnit úroveň i strukturu ekonomiky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků