Hlavní obsah
Logo Wüstenrot Foto: Profimedia.cz

Pojišťovna Wüstenrot v Česku skončila, smlouvy přešly na Allianz

Pojišťovací část finanční skupiny Wüstenrot v Česku zanikla. Ke čtvrtku fúzovala s Allianz pojišťovnou, která byla od ledna majitelem jejích akcií. Všechny smlouvy klientů Wüstenrot pojišťovny a Wüstenrot životní pojišťovny zůstávají platné a v nezměněné podobě přecházejí na Allianz. Nového pojistitele tak má 209 tisíc klientů. Informovala o tom ve čtvrtek Allianz.

Logo Wüstenrot Foto: Profimedia.cz
Pojišťovna Wüstenrot v Česku skončila, smlouvy přešly na Allianz

Záměr koupit Wüstenrot pojišťovnu a Wüstenrot životní pojišťovnu oznámila Allianz loni v září. Po schválení od České národní banky a Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže transakci na přelomu roku završila. Její součástí byl i vznik strategického partnerství mezi Allianz a bankovní částí skupiny Wüstenrot, jež zůstala v rukou původních vlastníků.

Allianz vybrala podle údajů České asociace pojišťoven loni v prvním pololetí na pojistném 5,8 miliardy korun, což znamenalo podíl na trhu 9,7 procenta. Wüstenrot neživotní pojišťovna vybrala 328 miliónů korun (0,6 procenta), Wüstenrot životní pojišťovna 106 miliónů korun (0,2 procenta).

Pokračuje stavební spořitelna a hypoteční banka

Finanční skupina Wüstenrot působí na českém trhu od roku 1993, kdy zahájila činnost Wüstenrot – stavební spořitelna. Skupina je součástí koncernu Wüstenrot&Württembergische a zaměřuje se na finanční zabezpečení, financování bydlení a pojistnou ochranu klientů.

Skupinu dosud tvořily čtyři společnosti a po prodeji obou pojišťoven v ČR v činnosti pokračuje bankovní část skupiny tvořená Wüstenrot – stavební spořitelnou a Wüstenrot hypoteční bankou.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků