Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo

Pivovary Lobkowicz Group skončily loni v zisku 81 milionů

Pivovary Lobkowicz Group (PLG) se loni dostaly z předloňské 106milionové ztráty do zisku 81,3 milionu korun. Tržby za prodej zboží a služeb se zvýšily o dvě procenta na 1,2 miliardy korun. Společnost to uvedla ve výroční zprávě.

Ilustrační foto Foto: Petr Horník, Právo
Pivovary Lobkowicz Group skončily loni v zisku 81 milionů

Tvorbu zisku ovlivnilo podle dokumentu přijetí 259milionové dividendy. Čistý obrat firmy se zvýšil o 24 procent na 1,55 miliardy korun. Výroční zpráva vyšla ve středu ve Sbírce listin.

Skupinu PLG tvoří pivovary v Protivíně, Uherském Brodě, Jihlavě, Hlinsku, Klášteře nad Jizerou, Vysokém Chlumci a Černé Hoře. Mezi hlavní značky patří Lobkowicz, Rychtář, Klášter, Platan, Ježek, Černá Hora a Uherský Brod.

Skupinu ovládá čínská společnost CEFC. Ta se stala předmětem zvýšeného zájmu světových i českých médií v souvislosti se zadržením dosavadního šéfa Jie Ťien-minga, který je i poradcem českého prezidenta Miloše Zemana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků