Hlavní obsah
Studentské výcvikové středisko v KBA-Grafitec v Dobrušce Foto: Jana Melicharová

Philip Morris odmítl platit pokutu 10 miliard dolarů

Americký výrobce cigaret, společnost Philip Morris, nesohlasí s pokutou 10,1 miliardy dolarů, kterou má podle soudu vyplatit kuřákům jako odškodné. Podle soudu o cigaretách light tvrdila, že jsou méně zdraví škodlivé, než běžné cigarety a přitom to nebyla pravda. Philip Morris rozhodnutí soudu napadl.

Studentské výcvikové středisko v KBA-Grafitec v Dobrušce Foto: Jana Melicharová
Philip Morris odmítl platit pokutu 10 miliard dolarů

Advokát společnosti James Thompson řekl, že "lehké" cigarety Philip Morris inzerovaným údajům odpovídali. Kuřákům prý opravdu nabízely lehčí chuť a nižší obsah nikotinu a dehtu. Za to, že někteří kuřáci pod dojmem, že tyto cigarety nejsou tak nebezpečné jich vykouřili víc, prý odpovědnost nenese.

"Dostal, co měl slíbeno. Dostal cigaretu, která, pokud by ji kouřil stejným způsobem, by mu poskytla to, co Philip Morris slíbil," řekl Thompson při soudním slyšení.

Právníci zastupující 1,1 miliónu kuřáků ale tvrdí, že firma věděla, že cigarety Malboro light a Cambridge light obsahují nebezpečnější druh dehtu, nejsou zdravější a přitom je jako takové propagovala. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků