Hlavní obsah
Peugeot Partner (2012). ilustrační foto Foto: Peugeot

Peugeot jedná o společné výrobě s ruskou firmou ZIL

Francouzská automobilka PSA Peugeot Citroën jedná o spolupráci s ruskou společností ZIL. Ruská automobilka by v rámci spolupráce mohla vyrábět pro PSA vozy Peugeot. Oznámila to PSA, která tím potvrdila zprávu ruského listu Vedomosti.

Peugeot Partner (2012). ilustrační foto Foto: Peugeot
Peugeot jedná o společné výrobě s ruskou firmou ZIL

Mluvčí Peugeotu upřesnil, že automobilka jedná se ZIL o možnosti výroby lehkých komerčních vozů v Rusku. Nic konkrétního však podle něj zatím nebylo rozhodnuto.

List Vedomosti s odvoláním na zdroje z ruského automobilového průmyslu napsal, že ZIL, téměř sto let stará automobilka, která se kdysi jmenovala po Stalinovi, by mohla vyrábět pro Peugeot lehké komerční vozy. Zástupce firmy ZIL potvrdil listu jednání s Peugeotem, odmítl však poskytnou další podrobnosti. Podle listu ZIL také doufá, že se mu podaří do konce tohoto měsíce podepsat smlouvy o výrobě s několika dalšími firmami.

Lehké komerční vozy tvořily loni asi 7,2 procenta ruského trhu. Celkem se jich prodalo 188 095. Téměř polovinu jich tvořily vozy od ruské automobilky GAZ. Letos by měl být prodej těchto vozů na zhruba stejné úrovni, napsala agentura Reuters.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků