Hlavní obsah

Pečivo zřejmě zdraží až o 30 procent

Lidé si zřejmě brzo připlatí při nákupu pečiva. Výrobci totiž tvrdí, že musí zvednout ceny, a to až o 30 procent. Důvodem zdražování je hlavně růst nákladů na energie a pohonné hmoty, ale také suroviny a mzdy. Například rohlíky tak mohou být dražší o desetihaléře, chleba o koruny. Některé velké pekárny vyjednávají s obchodními řetězci, o zdražování v následujícím období mluví i menší výrobci. Ti ale vyčkávají, co udělají lídři trhu.

Pečivo zřejmě zdraží až o 30 procent

Společnost Delta Pekárny, podle mluvčího Jaroslava Pompa zatím nemůže upřesnit, kdy a o kolik ceny zvedne. V současnosti o tom jedná s obchodními řetězci. "Hraje se o přežití celého pekárenského byznysu, takže by to mělo přijít co nejdřív," podotkl mluvčí.

Také Odkolek vyjednává o úpravě cen s odběrateli. Podle generálního ředitele firmy Jana Jedličky by se měl růst cen pohybovat v řádu desítek procent. Spotřebitelé to nepochybně pocítí, protože řetězce nárůst cen neponesou na svých bedrech, uvedl Jedlička s tím, že rohlík by mohl zdražit i o několik desetníků.

"Dneska jsou na tom pekaři velmi špatně. Nejenom že nevydělávají peníze, oni je prodělávají," řekl už v březnu generální ředitel společnosti Odkolek Jan Jedlička. Zvýšení cen, které se od roku 2003 nezměnily, je podle něj nezbytné. [celá zpráva]

Anketa
Pocítíte velmi ve své peněžence zdražení pečiva?
Ano
77.8 %
Ne
22.2 %
Celkem hlasovalo 459 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků