Hlavní obsah

Paroubek: Zóna v Holešově je vhodná pro dodavatele Hyundaie

Podle předsedy vlády Jiřího Paroubka je zóna v Holešově na Kroměřížsku, kterou Zlínský kraj dříve nabízel firmě Hyundai, ideálním a vhodným místem pro dodavatele korejské automobilky. Premiér to uvedl při své čtvrteční návštěvě Zlína.

Paroubek: Zóna v Holešově je vhodná pro dodavatele Hyundaie

Zóna je podle Paroubka připravená. Jediným nedostatkem je její dopravní napojení na hlavní silniční tahy. Konkrétní jednání o obsazenosti zóny v Holešově však Zlínský kraj zahájí až po uzavření smlouvy Česka s korejským investorem, což má být do konce února.

Hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš upřesnil, že holešovská zóna je vhodná pro společnosti, které se zabývají například montáží určitých komponentů potřebných pro výrobu aut. "Jedná se o komponenty určitých sérií, například autosedačky, palubní desky nebo nápravy," poznamenal hejtman.

Zónu v Holešově si ve čtvrtek kromě premiéra prohlédl i ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach, který si myslí, že zóna přivede nové investice do Zlínského kraje. Větší strategický investor je podle něho na Zlínsku potřebný.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků