Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky

Nový vlastník Telefóniky nabídne minoritním akcionářům odkup akcií

Nový většinový vlastník Telefóniky finanční skupina PPF nabídne minoritním akcionářům odkup akcií za cenu 295,15 Kč za cenný papír. PPF to uvedla ve středu. Předpokládá se, že nabídku předloží 3. června.

Ilustrační foto Foto: Václav Lang, Novinky
Nový vlastník Telefóniky nabídne minoritním akcionářům odkup akcií

Cena je o 10,45 Kč nižší než suma na akcii, kterou dohodla PPF při koupi 65,9 procenta akcií od španělské Telefóniky. Za snížením stojí zejména fakt, že 50 Kč na akcii má nový majoritní vlastník operátora zaplatit později. Cena je spíše na spodní hranici odhadu analytiků.

S nabídkou odkupu souhlasila Česká národní banka. Žádost PPF přitom posuzovala od ledna. Vyžádala si mimo jiné dva expertní posudky.

PPF ve středu doručila schválený nabídkový dokument Telefónice, aby získala stanoviska jejích orgánů. "Po projednání nabídkového dokumentu orgány cílové společnosti dojde k uveřejnění, čímž dojde formálně k učinění nabídky převzetí vůči všem minoritním akcionářům Telefónica Czech Republic," dodal mluvčí PPF Radek Stavěl.

PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera získala v české Telefónice 65,9 procenta akcií a ve slovenské 100 procent od španělské Telefóniky SA. Cena za transakci byla 63,6 miliardy korun. Telefónica se v Česku a na Slovensku přejmenuje na O2.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků