Hlavní obsah
Daniel Křetínský Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Nabídka na odkup je příliš nízká, tvrdí představenstvo Metra k návrhu Křetínského s Tkáčem

Nabídka investiční skupiny EPGC Daniela Křetínského a Patrika Tkáče na převzetí německé společnosti Metro AG za 5,8 miliardy eur (148,5 miliardy korun), je podle představenstva společnosti nízká. Akcionářům doporučili vyčkat na podrobné prohlášení.

Daniel Křetínský Foto: Vlastimil Vacek, Právo
Nabídka na odkup je příliš nízká, tvrdí představenstvo Metra k návrhu Křetínského s Tkáčem

Metro sdělilo, že nabídka EPGC českého investora Daniela Křetínského, který firmu vlastní se slovenským kolegou Patrikem Tkáčem, oceňuje skupinu jen o tři procenta nad páteční uzávěrkovou cenou jejích akcií. Nabídka tak německý podnik, v němž EPGC drží již téměř 11procentní podíl, "podstatně podhodnocuje a neodráží jeho plán k tvorbě hodnoty firmy“.

Veřejnou nabídku na převzetí Metra učinila EPGC v pátek po uzavření burzy. Za kmenové akcie nabídla 16 eur a za prioritní 13,8 euro. To je o 34,5 procenta více, než za kolik akcie Metra nakupovala při své zářijové investici.

Obchody pro 21 milionů zákazníků

EPGC se zároveň dohodla na odkupu podílu německé investiční společnosti Haniel, která je v Metru jedním z hlavních akcionářů. Loni v září od Hanielu získala podíl 7,3 procenta a současně se dohodla na opci na koupi zbývajících akcií z podílu firmy Haniel.

EPGC uvádí, že má plnou podporu společnosti Haniel a že získala kupní opci od společnosti Ceconomy, od které loni odkoupila podíl 3,6 procenta ve firmě Metro.

Společnost Metro se značkou Metro Cash & Carry má podle svého webu v 25 zemích více než 760 obchodů a zaměstnává přes 100 000 lidí. Obsluhuje přitom asi 21 milionů zákazníků.

V České republice je skupina Metro zastoupena od roku 1997. Její divize Makro Cash & Carry ČR provozuje v Česku 13 velkoobchodních center.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků