Hlavní obsah
Hotel Sheraton na snímku mezi dalšími hotely v katarském hlavním městě Dauhá Foto: Profimedia.cz

Marriott kupuje vlastníka Sheratonu, vytvoří největší hotelový řetězec světa

Hotelový řetězec Marriott International koupí za 12,2 miliardy dolarů (307,1 miliardy korun) konkurenční Starwood Hotels & Resorts Worldwide, které patří například hotely Sheraton. Spojením vznikne největší hotelový řetězec na světě.

Hotel Sheraton na snímku mezi dalšími hotely v katarském hlavním městě Dauhá Foto: Profimedia.cz
Marriott kupuje vlastníka Sheratonu, vytvoří největší hotelový řetězec světa

Dohromady budou mít více než 5500 hotelů s počtem 1,1 miliónu pokojů ve více než 100 zemích světa, včetně Česka.

Cena je částečně v akciích a v hotovosti. Po dokončení transakce by současní akcionáři firmy Starwood měli mít v nové, sloučené společnosti podíl 37 procent. Dohoda by měla být dokončena v polovině příštího roku, uvedla agentura Reuters.

Starwood vlastní hotelové řetězce Sheraton, Westin nebo St. Regis a provozuje asi 1270 zařízení ve 100 zemích světa. Firma letos na jaře oznámila, že zvažuje nové strategické možnosti své budoucnosti.

Zájem měli i Číňané

V létě se v médiích objevily zprávy, že Starwood vede jednání o svém převzetí s největší hotelovou společností světa InterContinental Hotels (IHG) a dalším provozovatelem hotelů Wyndham Woldwide a že se o něj uchází také čínský státní investiční fond a dvě velké čínské společnosti. Koncem října se objevila zpráva, že o převzetí Starwood má zájem řetězec Hyatt Hotels.

Marriott provozuje hotely jak pod stejnou značkou, tak pod dalšími 18 značkami, včetně Ritz-Carlton, Residence Inn, Courtyard či Renaissance. Provozuje přes 4300 hotelů a rezortů v 85 zemích. V loňském fiskálním roce příjmy firmy činily téměř 14 miliard dolarů (352 miliard korun).

Může se Vám hodit na službě Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků