Hlavní obsah
Prodejna potravin Albert na ilustračním snímku Foto: Milan Malíček, Právo

Majitel obchodů Albert se v Česku vrátil do zisku

Tržby nizozemského maloobchodního řetězce Ahold v ČR ve třetím čtvrtletí stouply o 5,5 procenta na 10,71 miliardy korun a jeho provozní zisk se vrátil do černých čísel. Oznámila to ve středu firma, která v tuzemsku provozuje obchody Albert. Vyšší tržby vysvětlila loňským převzetím 49 prodejen konkurenční společnosti Spar.

Prodejna potravin Albert na ilustračním snímku Foto: Milan Malíček, Právo
Majitel obchodů Albert se v Česku vrátil do zisku

Bez zahrnutí prodeje benzínu na čerpacích stanicích se čisté tržby zvýšily ve srovnání s loňskem o 6,4 procenta. Obě procentuální změny jsou při neměnných směnných kurzech. Provozní zisk Aholdu za třetí kvartál činil 136 miliónů korun. Ve stejném období před rokem dosáhla firma v Česku záporného výsledku 106 miliónů korun.

Ahold v České republice provozuje supermarkety a hypermarkety Albert. K loňskému 1. srpnu navíc dokončil akvizici ztrátových prodejen Interspar, které v Česku provozovala rakouská společnost Spar. Ty postupně přejmenovává na Alberty. Ke konci letošního třetího kvartálu firma v Česku provozovala 331 prodejen.

Nizozemská skupina Ahold jako celek zvýšila svůj provozní zisk za tři měsíce do 4. října na 284 miliónů eur (7,68 miliardy korun) z 274 miliónů eur před rokem. Analytici v průzkumu agentury Reuters čekali provozní zisk 304 miliónů eur. Konečný výsledek ovlivnily náklady na restrukturalizaci a související výdaje ve Spojených státech a v Evropě.

Odhady ale mírně překonaly čisté tržby, které za tři měsíce do konce září činily 8,44 miliardy eur (228,2 miliardy Kč). Čekal se výsledek 8,4 miliardy eur.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků