Hlavní obsah

Klaus: Hyundai by mohla odlákat pracovníky z jiných firem

Prezident Václav Klaus věří, že investice Hyundai přinese Moravskoslezskému kraji pozitivní ekonomický vývoj. Vyslovil však obavy, aby společnost nepřetahovala dělníky jiným firmám.

Klaus: Hyundai by mohla odlákat pracovníky z jiných firem

"Přál bych si, aby firma neznamenala odlákání kvalifikovaných pracovníků z jiných firem, kde jsou tito lidé zaměstnáni, místo toho, aby přitáhla do zaměstnaneckého poměru nezaměstnané. To bude veliký úkol, protože zkušenosti, třeba na Kolínsku, jsou takové, že obdobná investice spíše vysávala kvalifikované zaměstnance a celková zaměstnanost se nezvýšila," řekl Klaus na krajském úřadu při úterní návštěvě Ostravy.

Zároveň ocenil, že díky investici Hyundai se v kraji podaří změnit jeho strukturu. "Doufám, že to bude šance i pro další navazující firmy a že nebude (Hyundai) dovážet všechny subdodávky odkudsi zdaleka," prohlásil Klaus.   

Z druhé strany však zdůraznil, že není obhájcem úlev a investičních pobídek. "Je to nespravedlivé vůči jiným firmám. Celá řada firem v tomto regionu by uvítala mít stejnou pobídku a stejnou daňovou úlevu. Třeba by se pak také probudila k úplně jinému životu, než jaký má dnes. Já pro tyto metody nejsem," uzavřel.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků