Hlavní obsah
Poldi Kladno na archivním snímku Foto: Radek Plavecký, Právo

Kladenská Poldi je v konkurzu, soud zveřejnil usnesení

Kladenská Poldi je v konkurzu. Soud zveřejnil v insolvenčním rejstříku usnesení, které přijal už minulý týden. Tím vstoupilo vyhlášení konkurzu v platnost. Zadlužené společnosti se nepodařilo splnit podmínky reorganizace, kterou soud povolil letos na jaře. Zbývající zaměstnanci kladenské Poldi, tedy asi 150 lidí, dostanou do konce roku výpověď, uvedl insolvenční správce Adam Sigmund.

Poldi Kladno na archivním snímku Foto: Radek Plavecký, Právo
Kladenská Poldi je v konkurzu, soud zveřejnil usnesení

„My jim dáme výpovědi z důvodu nadbytečnosti, protože nemáme vůbec žádné peníze na další provoz," řekl Sigmund.

Zaměstnanci budou mít nárok na odstupné a náhradu mzdy za výpovědní dobu. V případě, že by firmu získal nový majitel, mohli být tam současní zaměstnanci znovu najít uplatnění. Podle insolvenčního správce se již přihlásila německá společnost, která projevila zájem o odkoupení podniku.

Cílem insolvenčního správce je prodat Poldi a sesterskou společnost Poldi Trade jako celek.

Podmínkou plnění reorganizace bylo splacení dluhů, které vznikly před úpadkem společnosti. Od léta jednalo vedení Poldi s novým investorem, nakonec se ale dluhy splatit nepodařilo, přestože soud prodloužil původní lhůtu. Dluhy dosahují výše stovek miliónů korun.

Podle obchodního rejstříku patří společnost Poldi skupině Rucarto Limited zapsané na Kypru. Podnik tvoří provozy ocelárny, kovárny, dokončující výroby a tepelného zpracování.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků