Hlavní obsah
Souprava ČD Interpanter Foto: Milan Vojtek, Právo

Dráhy vybraly třetího člena představenstva, bez něj nemohlo rozhodovat

Dozorčí rada Českých drah v úterý zvolila do představenstva společnosti dosavadního ředitele odboru koncepce a rozvoje dopravy Radka Dvořáka. Představenstvo tak bude mít tři členy a bude po odchodu bývalého předsedy Pavla Krtka opět usnášeníschopné. Dvořák bude mít na starosti úsek ekonomiky a informatiky, řekl mluvčí ČD Radek Joklík.

Souprava ČD Interpanter Foto: Milan Vojtek, Právo
Dráhy vybraly třetího člena představenstva, bez něj nemohlo rozhodovat

Dozorčí rada minulý týden odvolala z pětičlenného představenstva Martina Bělčíka a Ludvíka Urbana a z funkce předsedy představenstva sesadila Pavla Krtka. Krtek mohl v představenstvu zůstat jako místopředseda, ale funkci v pátek odmítl, a proto jej v úterý dozorčí rada také odvolala.

Změny v managementu inicioval ministr dopravy Dan Ťok (za ANO), který předchozímu vedení podniku vyčítal především pomalou liberalizaci veřejné dopravy na železnici. Změnám v představenstvu předcházela obměna dozorčí rady, kde Ťok prostřednictvím řídícího výboru odvolal pět z devíti členů. Do jejího čela dosadil exministra Petra Moose.

Představenstvo nyní vede Miroslav Kupec, který měl ve vedení dosud na starosti správu majetku a servis železniční techniky. Třetím členem zodpovědným za úsek osobní dopravy je Michal Štěpán.

Nový šéf ČD Miroslav Kupec

Foto: ČD

Dvořák v ČD působí 11 let. Dosud měl na starosti obchodní a investiční strategii osobní dopravy, přípravu a obhajobu obchodního modelu ratingové agentuře a investorům při refinancování, provozně ekonomické analýzy a návrhy optimalizace osobní dopravy, rozvoj mezinárodní spolupráce a odbornou komunikaci vůči EU.

Zbývající dva členy představenstva by měla rada dosadit na základě výběrového řízení. Noví členové by měli být známi v listopadu. Soutěže se budou moci zúčastnit i dnes odvolaní členové. Podle serveru Lidovky.cz je dnešní jmenování Dvořáka dočasné a nové tři členy má následně vyhledat personální společnost Constellation doporučená ministrem dopravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků