Hlavní obsah
Druhý nejbohatší Čech Radovan Vítek na snímku z roku 2011 Foto: Milan Malíček, Právo

CPI miliardáře Vítka stoupl zisk o devět procent

Čistý zisk realitní skupiny CPI Property Group, kterou ovládá miliardář Radovan Vítek, loni meziročně vzrostl o 8,6 procenta na 685 milionů eur (18,7 miliardy korun). Tržby stouply o 11 procent na 672 milionů eur (18,3 miliardy korun). Čistý příjem z obchodních činností vzrostl o 7,8 procenta na 345 milionů eur (9,4 miliardy korun). Firma zveřejnila výsledky ve středu.

Druhý nejbohatší Čech Radovan Vítek na snímku z roku 2011 Foto: Milan Malíček, Právo
CPI miliardáře Vítka stoupl zisk o devět procent

„Loňský rok byl pro nás úspěšný. Dařilo se nám hlavně v oblasti kanceláří. Také jsme zpřísnili naši finanční politiku a posílili likviditu,” uvedl generální ředitel společnosti Martin Němeček.

CPI Property Group má sídlo v Lucembursku a s jejími akciemi se obchoduje na frankfurtské burze.

Vlastní nemovitosti v Česku, Maďarsku, Polsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Švýcarsku, Francii, Rumunsku, Rusku a Británii. Vítek vlastní v CPI Property Group 87,8 procenta. Podle časopisu Forbes je jedním z osmi českých dolarových miliardářů.

Mezi poslední velké oznámené transakce společnosti patří koupě osmi kancelářských budov ve Varšavě za 800 milionů eur (20,6 miliardy korun). Většinu z nich už společnost uskutečnila.

V loňském roce CPI Property Group vydala dluhopisy za více než 1,2 miliardy eur (32,8 miliardy korun) v eurech, hongkongských dolarech a amerických dolarech. Hodnota nemovitostního portfolia společnosti meziročně vzrostla více než o pětinu na 9,1 miliardy eur (nárůst o 1,6 miliardy eur).

Letos v březnu CPI v souvislosti s koronavirovou krizí uvedla, že sníží náklady, úsporná opatření se dotknou i počtu zaměstnanců. Firma dodala, že je připravena s problémy se vypořádat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků