Hlavní obsah
Zaplombovaný stojan Foto: ČOI

ČOI: Pumpa prodávala naftu, která mohla zničit motory aut

Na čerpací stanici v Praze odebrala Česká obchodní inspekce (ČOI) vzorek nafty, který obsahoval padesátkrát větší množství vody, než je povolené, a mohla tak poškodit motory aut. S tak velkým množstvím vody v odebraném vzorku nafty se inspekce nesetkala od roku 2001, kdy monitoring pohonných hmot provádí, uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.

Zaplombovaný stojan Foto: ČOI
ČOI: Pumpa prodávala naftu, která mohla zničit motory aut

Závadný vzorek nafty odhalili inspektoři při kontrole u čerpací stanice Agip v ulici V Korytech v Praze. Na problém upozornil ČOI jeden ze zákazníků benzínky.

„Odběr u této čerpací stanice, konkrétně u spotřebitelem zmiňovaného stojanu pro odběr nafty pro nákladní vozidla, provedli inspektoři ČOI následující den. Okamžitě poté, kdy získala inspekce výsledek, který ukazuje na padesátinásobné překročení limitu vody v odebraném vzorku, inspektoři z důvodu ochrany oprávněného zájmu spotřebitele v pátek dopoledne zaplombovali konkrétní výdejní stojan u čerpací stanice, kde byl vzorek odebrán,“ řekl Fröhlich.

Samotné vedení provozovny podle něj okamžitě přerušilo prodej nafty i na všech ostatních výdejních stojanech u této čerpací stanice.

Mluvčí proto řidičům doporučuje kvůli případným reklamacím schovávat doklad o nákupu na čerpací stanici.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků