Hlavní obsah

ČD a Škoda podepsaly smlouvu o dodávce dalších vlaků

Ředitel Českých drah (ČD) Josef Bazala a ředitel Škoda Holding Jiří Zapletal ve středu podepsali smlouvu na dodávku dalších 30 dvoupodlažních příměstských vlaků řady 471. Výrobcem souprav je ČKD Vagonka se sídlem v Ostravě, dceřiná firma Škoda Holding. ČD zaplatí Škodě za 30 vlaků zhruba šest miliard korun.

ČD a Škoda podepsaly smlouvu o dodávce dalších vlaků

Vagonka už 19 těchto vlaků ČD dodala a do konce roku ČD převezmou dalších šest. Vlaky budou dráhy postupně využívat na všech příměstských tratích v pražské a v ostravské aglomeraci. V Praze se předpokládá jejich nasazení na průjezdné spoje přes centrum města, kde vytvoří obdobu rychlého vlakového spojení, které je známé z německých velkoměst pod označením S-Bahn.

Podpis smlouvy se odehrál na palubě pendolina za přítomnosti předsedy Vlády České republiky, Jiřího Paroubka, který pendolinem cestoval na návštěvu Ostravy a přímo na palubě vlaku oznámil uvolnění finančního příspěvku stávající vlády České republiky na další financování dopravní obslužnosti železniční dopravou v ČR. České dráhy přitom počítají s tím, že část těchto prostředků využijí také k financování modernizace vozidel osobní dopravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků