Hlavní obsah
Autobazar AAA Auto Foto: AAA Auto

Autobazary AAA mají nového majitele. Zaplatil šest miliard

Investiční fond Abris Capital Partners dokončil převzetí skupiny autobazarů AAA Auto. Za 95 procent akcií zaplatil 220 miliónů eur, tedy zhruba šest miliard korun. Do konce roku bude vykupovat podíly minoritních akcionářů. Oznámilo to ve čtvrtek AAA Auto.

Autobazar AAA Auto Foto: AAA Auto
Autobazary AAA mají nového majitele. Zaplatil šest miliard

Svůj podíl prodal Abrisu zakladatel AAA Anthony James Denny i další akcionáři. O prodej se snažili více než dva roky. Transakce již byla schválena antimonopolními úřady v České republice, na Slovensku, na Ukrajině a v Ruské federaci.

"Dnes byla transakce dokončena a skupina AAA AUTO má nového majoritního vlastníka. V následujících měsících se budeme soustředit na expanzi, zaměříme se zejména na Polsko," uvedla generální ředitelka AAA Karolína Topolová. Abris má pomoci skupině v příštím roce expandovat na polský trh a v dalších letech do Rumunska.

Skupina plánuje prodat tento rok v Česku, na Slovensku, v Maďarsku a v Rusku 63 500 aut. Dosud letos prodala 56 646 aut, což je stejně, jako za celý loňský rok.

Abris je fondem soukromého kapitálu, zaměřuje se na investice do středně velkých společností ze střední a východní Evropy. V roce 2006 ho založili George Swirski a Neil Milne. Fond sídlí ve Varšavě, má kanceláře v Bukurešti a Kyjevě. Dosud investoval například do polského provozovatele flotil firemních aut Masterlease nebo oděvní firmy ETOS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků