Hlavní obsah
Logo CEFC na centrále v Šanghaji. Foto: Aizhu Chen, Reuters

Antimonopolní úřad schválil vstup CITIC do CEFC Europe

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil vstup čínské státní společnosti CITIC Group do společnosti CEFC Group Europe. V pátek to uvedla ČTK s odvoláním na dobře informovaný zdroj. Mluvčí antimonopolního úřadu nedokázal informaci potvrdit. Čínská CEFC vlastní podíly v několika českých firmách, například v Pivovarech Lobkowicz či ve fotbalové Slavii.

Logo CEFC na centrále v Šanghaji. Foto: Aizhu Chen, Reuters
Antimonopolní úřad schválil vstup CITIC do CEFC Europe

„Rozhodnutí ÚOHS jsme obdrželi, více nebudeme nyní uvádět,“ uvedl mluvčí CEFC Europe Pavel Bednář.

Zadlužená CEFC se dostala do problémů poté, co jejího šéfa Jie Ťien-minga, který je i poradcem českého prezidenta Miloše Zemana, začali v Číně vyšetřovat. Nejčastěji se mluví o případech korupce v Africe.

CITIC Group byla založena v roce 1979 jako první čínská investiční společnost s cílem přilákat zahraniční kapitál, představit moderní technologie a zavádět nejnovější mezinárodní postupy do fungování a řízení podniků. Je hlavním sponzorem čínské fotbalové Superligy. Své aktivity rozvíjí ve více než stovce zemí světa.

Skupina CEFC

Působí v energetice, ve financích a v průmyslu. V Česku koupila podíly například v aerolinkách Travel Service nebo v cestovní agentuře Invia.cz. Ovládá Pivovary Lobkowicz Group a je majoritním vlastníkem fotbalové Slavie i stadiónu v Edenu.

Eden je podle informací Radiožurnálu v zástavě. Banka J&T některé nemovitosti CEFC zastavila kvůli obří půjčce. Vedle Edenu jde o budovu bývalé Živnobanky v centru Prahy nebo o luxusní pětihvězdičkový hotel Le Palais Art Hotel Prague.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků