Hlavní obsah
Podnikatel Radovan Vítek Foto: Milan Malíček, Právo

Antimonopolní úřad povolil spojení developera Orco s Vítkovou CPI

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže povolil převzetí lucemburské developerské firmy Orco Property Group S.A. skupinou CPI podnikatele Radovana Vítka. Transakce nenaruší hospodářskou soutěž. Rozhodnutí je pravomocné, oznámil ve středu úřad.

Podnikatel Radovan Vítek Foto: Milan Malíček, Právo
Antimonopolní úřad povolil spojení developera Orco s Vítkovou CPI

„Skupina Orco v České republice působí zejména v oblasti developmentu a výstavby, pronájmu a správy majetku. Úřad v rámci správního řízení zjistil, že spojení nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,” uvedl předseda úřadu Petr Rafaj.

Společnost Orco předloni prošla výraznými změnami ve vedení, strategii i akcionářské struktuře. Akcionáři schválili snížení kapitálu na desetinu a největším akcionářem Orka se stal podnikatel Radovan Vítek.

Podle ekonomické databáze Prodata Orco Property Group ještě v květnu vlastnily z 30 procent Aspley Ventures Ltd., Fetumar Development Limited a Jagapa Limited. Menšinové podíly měly ještě Nukasso Holdings Limited a Gamala Limited. Od počátku června už ale držela 97,31 procenta Vítkova CPI Property Group S.A.

Třetí nejbohatší Čech

Společnost Orco vznikla v roce 1991 a je investorem, developerem a správcem nemovitostí v oblasti realit a hotelnictví ve střední Evropě. Firma podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti, ale také na Slovensku a v Chorvatsku.

CPI patří k největším realitním investorům v Česku, kde je zároveň jedním z předních majitelů maloobchodních ploch. Společnosti patří několik nákupních center. Staví ale i v zahraničí, například luxusní rezidenční projekt Palais Maeterlinck ve francouzském letovisku Nice.

Radovan Vítek je podle žebříčku časopisu Forbes třetím nejbohatším Čechem po Petru Kellnerovi a Andreji Babišovi. Jeho majetek odhaduje na 1,9 miliardy dolarů (45,3 miliardy korun).

Loni Vítek koupil britské panství Rydinghurst od bývalého bubeníka skupiny Beatles Ringa Starra, za nemovitost zaplatil v přepočtu přes půl miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků